Zvyšte bezpečí vašeho bytu a přitom nenarušte jeho design

Jakmile si splníme sen o bydlení a koupíme požadovaný byt, pouštíme se do nezbytných kroků, které souvisí s jeho vybavením. Logicky tak hlavní roli hraje nábytek, ale stejně tak různé doplňky a dekorační prvky. Zkrátka věci, které nám pomohou vytvořit skutečný domov a dát našemu interiéru styl. Málokdy se jedná o levné investice a tak je logicky třeba, abychom náš byt ochránili. V takovém případě je vhodné volit řešení, která mohou být doslova neviditelná, ale přitom plně funkční.

Nenechte zloděje, aby do interiéru vnikly vaším oknem

Tím nejrizikovějším místem, kterým zloději vnikají do domů a bytů nejsou kupodivu dveře, ale je to naopak okno. To totiž mohou jednoduše rozbít, a za pár vteřin se již poohlížet po vašem majetku. Přitom stačí skutečně málo, a to zvolit kvalitní bezpečnostní fólie na sklo. Ty jsou na první pohled neviditelné, ale přitom nabídnou ochranu, kterou ocení i nároční zákazníci. I po rozbití tak okno zůstává nadále nepropustné, a vy dokonale zamezíte vniknutí nežádoucí osoby do bytu. V tomto směru lze určitě říci, že zloděje dokáže zpomalit stejně účinně, jako mříže. Oproti nim ale nabídne onu neviditelnost.

Stejně tak by ale měla být folie na skla správnou volbou v případě, kdy se chcete bránit proti vandalům – vhozený kámen do bytu totiž není v posledních letech nic ojedinělého. A aby byla variabilita této možnost kompletní, oceníte ho, i pokud máte malé děti. Folie je totiž jak odolná proti poškrábání, tak v případě náhodného rozbití chrání proti zraněním, které mohou od běžného skla vzniknout – tedy nejčastěji proti pořezání.

Za všech okolností víte, co se ve vašem bytě děje

Druhým bezpečnostním prkem jsou jistě moderní alarmy, které jsou taktéž určeny jak do rodinných domů, tak i bytů. Svou výhodu mají v celkové variabilitě použití a tak můžete sami volit rozsah zabezpečení podle individuálních potřeb. Současné alarmy a elektronické zabezpečení vás totiž dokážou ochránit i v případě, kdy dojde k úniku plynu, dojde k požáru, ale i prasknutí vodovodního vedení. Skvělý způsob, jak včasným oznámením eliminovat případné náklady spojené s opravou.

A jelikož jsme v úvodu článku zmínili důraz na to, aby jednotlivé prvky nijak nenarušovaly soulad vašeho interiéru, je třeba dodat, že se nemusíte čehokoliv obávat. Zvláště díky kompaktním rozměrům jednotlivých hlásičů, ale i díky moderním bezdrátovým technologiím, dáte sbohem nevzhledně vypadajícím produktům a kabelům. Do moderního interiéru zkrátka skvělá volba, ať už potřebujete zabezpečit cokoliv – majetek či vaše blízké.

Jednoduché ovládání je samozřejmostí

Co by ale mělo být další výraznou předností tohoto řešení? Především velmi snadné ovládání a nastavení. Díky přehlednému LCD displeji a klávesnici tak zvládnete systém nastavit za pár desítek vteřin a poté už máte stoprocentní jistotu, že alarmy do bytu dokonale odvedou svou práci.

Čtěte dále: