Při výběru nábytku myslete i na vaši zahradu

Dokonalý design, kvalitní materiál a praktičnost. To jsou hlavní kritéria toho, pokud vybíráte nábytek do vašeho interiéru. Co ale v případě, kdy vybíráte ten správný i pro váš exteriér? Tedy venkovní terasu, zahradní altán, nebo třeba pro relaxační plochu na vaší zahradě? Pojďme se společně podívat, co by na ní nemělo chybět, a podle čeho zahradní nábytek vybírat, aby po všech stránkách splnil vaše očekávání. Rozhodně to není zase tak složité, jak si mnozí z nás mohou myslet. Právě naopak.

Hlavní roli hraje praktičnost

V první fázi je třeba si uvědomit, že každý kus měl být praktický. Logicky se tak nabízejí pohodlné židle, ideálně s kvalitním polstrováním. To zaručí nejenom pohodlné sezení, ale zcela určitě také zajímavý design, kdy se není třeba bát ani odvážnějších barevných kombinací.

Při výběru však dbejte na to, aby bylo polstrování odnímatelné, a bylo možné ho snadno vyprat. U židle jako takové se zase zaměřte na možnost snadné údržby, jelikož vzhledem k umístění venku bude trpět na ulpívání nečistot. Nic určitě nezkazíte v případě, kdy zvolíte ratanový nábytek, který skvěle vypadá, a hledisko snadné údržby dokonale splní. Navíc ho lze doplnit i ochrannými vaky, a tím ho před nepřízní počasí perfektně ochránit kdykoliv budete potřebovat.

Pro odpočinek, i příjemné posezení s přáteli

Při samotném výběru je dobré uvědomit si i to, na co vlastně budeme konkrétní nábytek používat. V případě grilovací párty s našimi přáteli využijeme lavice a stoly, popřípadě již zmíněné židle. Naopak chceme-li hlavně relaxovat a během letních dnů se především opalovat, jsou lehátka volbou, jakou nic nezkazíte. Nezapomínejte ale ani na slunečníky, jelikož v době poledne je s ohledem na intenzitu slunce dobré být ve stínu. Mezi doporučovaný zahradní nábytek určený k odpočinku ale mohou patřit třeba i pohodlné houpačky, na které se stačí posadit, vzít příjemnou knížku a užívat si nádherného slunečného dne.

Čtěte dále: