Dřevěná terasa: montáž s vůní dřeva

Jste milovníky dřeva? Máte dojem, že vašemu domovu něco chybí? A máte rádi, když je vše designově sladěné? Pak pro vás máme několik tipů.

Hitem posledních let jsou prkna na terasu, která lze použít, kromě stavby nádherné terasy, také na obklady budov, vířivek, altánů, plotů, záhonů či květináčů. Jestliže chcete mít sladěné opravdu vše, lze z nich udělat lavice na sezení, zábradlí, chodníky, schody, stěny či zástěny.

Dřevěná terasa je skvělým místem pro setkávání zvoucí ke společnému posezení s přáteli a rodinou.Montáž dřevěné terasy, stejně jako jiných staveb s vůní dřeva, lze zvládnout i svépomocí. Ruka profesionála se vám ale bude bezesporu vždy hodit.

Výběr na trhu je nepřeberný. Od 100% dřevěných prken ze sibiřského modřínu či více exotických materiálů Bankirai či IPE, až po WPC dřevěná prkna s příměsí plastu eliminující neduhy dřeva. Výhodou dřevěných prken s příměsí plastu (většinou v poměru 60% dřeva 40% plastu) je jeho bezúdržbovost. Vy pak šetříte peníze i čas a nemusíte myslet na to, že 100% dřevo je třeba dvakrát ročně natírat a ošetřovat.

Žhavou novinkou jsou revoluční bambusová prkna BambooGard, odolná vůči hnilobě, UV záření a odolává mrazu, dešti, sněhu. Bambus je úžasný materiál: lehčí než ocel, současně pevnější než beton. Prkna bamboogard jsou navíc jediná oboustranná prkna na trhu, čímž umožňují velkou variabilitu.

Prostě a jednoduše na vás dnes čeká již nekonečný výběr materiálů, rozměrů i kvalit.

Fantazii se meze nekladou. Obklady budov, altány a ploty mohou dodat vašemu domovu harmonii a šmrnc. Doporučíme vám pouze jediné. Dbejte na výběr dřeva a typ montáže, které mají vliv na čistý design a funkčnost spojenou s vysokou bezpečností. Firmy s bohatými zkušenostmi vás neodbydou, pomohou vám s výběrem a přijdou se podívat až k vám domů. Nabídnou vám to správné řešení na míru vašim možnostem i peněžence.

Čtěte dále: