Jak zabránit rosení oken?

Položili jste si někdy otázku, proč a jak zabránit rosení oken? Rosení, nebo někdy také mlžení, oken je způsobeno povrchovou teplotou či vlhkostí vzduchu.

Zjednodušeně řešeno, skla v interiéru nedosahují potřebné míry izolace. To způsobuje, že není možné udržet vnitřní povrch skla dostatečně teplý. Skla se pak začnou rosit zevnitř. Pokud se tak děje zvenku skel, je to proto, že okna sice skvěle izolují, ale na venkovní tabuli skla není dostatečné teplo, které by ji ohřálo. Nízká teplota skla způsobuje, že se na něm sráží veškerá přebytečná vrstva.

Jak zabránit rosení oken

Mnoho lidí má dojem, že je potřeba renovace oken. Bojí se ale délky realizace opravy dřevěných, plastových či jiných oken, bourání, nadměrného nepořádku či finanční náročnosti renovace?

Ve většině případů lze rosení oken odstranit velmi rychle, navíc bez bourání a levně. Stačí totiž vyměnit skla v jakýchkoliv typech oken. Ve starých, špaletových, kastlových, střešních, zdvojených i kovových oknech, ale také eurooknech. Izolační dvojsklo či trojsklo je investicí, která se vám brzy vrátí.

Proč bojovat s rosením oken

Říkáte si, že rosení oken není žádný problém? Výměnou skel dosáhnete mnohého.

  • Výrazně ušetříte za vytápění, a to až několik tisíc Kč ročně.
  • Prodloužíte životnost oken, pokud si vyberete opravdového profesionála na trhu.
  • Snížíte hluk zvenčí.
  • V letních měsících zabráníte přehřívání interiéru.
  • V zimě se zbavíte nepříjemného chladu.
  • Eliminujete vznik plísní a dalších nepříznivých vlivů rosení.

Seriózní společnosti nabízejí nezávaznou návštěvu technika zdarma. Ten by vám měl poradit, zda je právě pro vás výměna skel tím správným řešením a následně vám vytvoří nabídku na míru.

Čtěte dále: