Posuvné dveře – zaměřte se na moderní trendy

Také jste milovníci unikátního bytového designu? Potom ano, rozhodně je dobré jít moderním směrem a myslet na možnosti, které jsou aktuálně k dispozici. Příkladem může být i něco tak obyčejného, jako jsou dveře. Máme-li být konkrétní, tak pomalu končí doba standardních interiérových dveří. Ty začínají nahrazovat neméně zajímavé dveře posuvné. Ty nabídnou hned několik pozitiv, které si aktuálně shrneme. I vás tak zaručeně přesvědčí o tom, že jsou volbou, která vás zaručeně nezklame.

Důraz na design je u posuvných dveří jasně patrný

V první řadě je to samozřejmě design, který posuvné dveře dokážou nabídnout. Konkrétně je to hlavně kombinace různých materiálů, která patří k nejoblíbenějším. Může to být nejenom klasické dřevo, ale i různé dekory, které jsou jeho věrnou imitací. Ty bývají kombinovány se sklem, které nejenom tento klasický materiál oživí, ale které také dokáže danou místnost prosvětlit. Aby si tyto dveře zachovaly i svůj původní význam, a to v souvislosti s ochranou soukromí, je jasné, že dominují varianty se sklem matným. Pro větší bezpečí samozřejmě tvrzeným.

Posuvné dveře vynikají také svou praktičností

Zvláště v menších bytech jsou volbou číslo jedna. Oproti klasice totiž není třeba myslet téměř na žádný volný prostor. Pokud vede kolejnice podél zdi, stačí pouze volný pruh o šířce několika centimetrů. Jedná-li se o řešení, které se zasouvá takzvaně do pouzdra, není třeba myslet na jakýkoliv prostor navíc. Samozřejmostí je i výběr možných variant, kdy na trhu dominují nejenom varianty jednokřídlé, ale samozřejmě i varianty dvoukřídlé. To vše doplňují i vlastnosti spojené s tichým otevíráním, nebo s jistotou bezbariérového přístupu. Ano, toto řešení totiž nevyžaduje práh, což se může hodit jak tam, kde bydlí lidé s omezenou pohyblivostí, tak i tam, kde žijí malé děti, kterým může chůze přes práh také dělat problémy.

Čtěte dále: