Modernizujeme náš byt – jak vybrat ty správné interiérové dveře?

Modernizovat můžeme kuchyni, obývací pokoj, dětský pokoj, ale stejně tak i ložnici nebo koupelnu či toaletu. Všechny místnosti mají jedno společné, a to fakt, že mají dveře. Ty slouží nejenom k tomu, abychom získali větší soukromí, ale stejně tak slouží také k tomu, abychom zlepšili izolační vlastnosti objektu. Poslední kritérium je jasné, a to zlepšení vizuální stránky našeho bytu. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak vybrat správné dveře. Na úvod určitě musíme říci, že jednou z možností jsou dnes oblíbené Porta dveře. A právě na nich si ukážeme, jaké možnosti a varianty dnes existují a kdy se dané řešení může hodit. Pojďme na to.

interiérové dveře Porta Doors

Jaký konkrétní typ?

Prvním krokem je samozřejmě výběr správného typu. Dnes existuje několik variant, ale s ohledem na použití právě v interiéru se využívají dva hlavní. Jsou to otevíravé, tedy otočné dveře a dále dveře posuvné. První možnost je známá klasika, se kterou se setkáme nejčastěji. Naopak u druhé možnosti musíme podotknout, že je vhodná především tam, kde chceme ušetřit místo. Dané řešení totiž nevyžaduje žádný prostor navíc, jelikož tyto dveře jsou zasouvány přímo do prostoru zárubní, tedy samotných futer – takzvaně do pouzdra. Hodí se tedy primárně do bytů menších.

Jaký materiál a výplň?

Máme-li jasno v konkrétním typu, můžeme se zaměřit na konkrétní materiálové zpracování. Tím nejlepším materiálem je samozřejmě dřevo, které je vhodné kombinovat se sklem. Díky tomu vznikne velmi moderní a zároveň oblíbená kombinace. Je však jasné, že dané výplně nejsou dobrou volbou vždy. A příklad? Třeba dveře do koupelny, na toaletu, nebo také vchodové dveře. U nich bychom měli dbát především na jejich bezpečnost. Ty by měly splňovat jak bezpečnostní tak protipožární předpisy, tak je vhodné zvolit také správné bezpečnostní kování. To u dveří klasických interiérových však může být standardní, a tak máme na výběr ze dvou hlavních typů – kování rozetové nebo štítové.

Čtěte dále: