Kam s adventním věncem? Na stůl i na dveře

Advent je pro mnohé příjemným předvánočním časem, během kterého samozřejmě nezapomínají ani na tradice. A pokud o nich mluvíme, je jednou z nich také adventní věnec. Pojďme se podívat na možnosti, kam ho umístit, ale také na to, jak by mohl vypadat třeba ten netradiční a z čeho všeho ho lze vyrobit. Určitě se nemusí nutně jednat vždy o vyhledávané jehličí, protože ho lze upéct třeba z perníku.

Jaký zvolit adventní věnec na dveře?

V tomto směru je určitě třeba myslet na pevnost daného věnce, ale také na jeho nižší hmotnost. Jednou z moderních možností, pokud chceme věnec bílý, je vyrobit ho z odličovacích tamponů. Ať to zní sebevíce zvláště, rozhodně si buďte jisti, že nebudete zklamáni. Vsadit lze ale i na klasiku, jako je jehličí, slámové dekorace, nebo sušené ovoce. I to může být zajímavá inspirace, jak ozdobit vaše dveře.

Proč umístit vánoční věnce na dveře?

Je to především tradice, která se váže s křesťanskými svátky. Již v minulosti totiž byla většina obydlí tímto způsobem vyzdobena, a teprve v minulosti došlo k tomu, že začaly být tvořeny i varianty na stůl.

Hledáte návod, jak si udělat adventní věnec?

Rozhodně se není třeba bát, jelikož postup je více než jednoduchý a výroba je opravdu rychlá. V principu stačí kruhový základ, třeba z polystyrenu, slámy, nebo zelené hmoty koupené v květinářství. Poté už stačí pouze jehličí či tampony, ozdoby a dekorace. Vše dle vašeho vkusu. Zajímavou alternativou je ale již zmíněný moderní, a to konkrétně perníkový. Ten stačí jednoduše upéct v troubě.

Adventní věnce a svícny patří dohromady

Co je ale s věnci také spjato, to jsou svíčky. Samozřejmě dáváme je výhradně na ty stolní a myslíme i na to, že každou adventní neděli jednu zapálíme. A jak ukazují mnohé fotogalerie, jsou to taktéž příjemné dekorace, které přinesou mnoho tradic i do vašeho obydlí. A pokud jste letošní advent na všechny tradice zapomněli, nezoufejte, jelikož rok 2014 ještě nekončí.

Čtěte dále: