Využíváte plastový bazén? Víme, jak ho zazimovat

Bazén nemusí být jenom praktickým doplňkem vaší zahrady, který poslouží k tomu, abyste se v létě osvěžili a užívali si vodních radovánek. Může se stát i zajímavým designovým doplňkem. A to proto, že současné plastové bazény nabídnou četné variance jak v oblastech svých velikostí, tak i v oblastech svých tvarů. Díky tomu mohou elegantně a přirozeně splynout s každou zahradou.

Na co ho používat v létě, tedy víme. A co s bazénem v zimě? Je třeba správné zazimování. První krok je jasný, a to odpojení veškerého příslušenství, které je připojeno a které využíváte. Sem se řadí:

  • Hadice, skimmery a spojky
  • Kartušová nebo písková filtrace
  • Solární ohřev

Stěny i dno vyčistěte

Bazén je skvělým designovým prvkem i proto, že skvěle vypadá po estetické stránce. Na tu má vliv také jeho čistota. Nezapomínejte na to, že zvláště před zimou je třeba věnovat mu důkladnější péči. Je třeba nejprve odstranit nečistoty s hladiny, dále vyluxovat dno, a spolu s ním také důkladně očistit stěny bazénu. S tím souvisí i částečné upuštění vody, zhruba pod otvory vedoucí k filtračním jednotkám. Více vám může poradit odborník zajišťující prodej bazénů, a který vám jistě dal několik důležitých rad a pokynů, které se k péči o bazén i k jeho zazimování vážou. Využijte jich.

Ošetřete vodu a bazén zakryjte

Dostáváme se k poslední fázi, která souvisí s použitím speciálního přípravku, který nalijte do vody. A to podle dávkování, které je na něm uvedeno. V tuto chvíli je bazén plnohodnotně připraven k zazimování a tak ho stačí jenom přikrýt plachtou. A pokud chcete, aby i takto ladil s vaší zahradou, není problém pořídit plachty nikoliv jenom v typicky modrých, ale i v různých dalších odstínech, které budou s nádechem zahrady a její celkovou barvou korespondovat mnohem lépe. Po zakrytí je možné říci, že máte definitivně hotovo.

 

 

Čtěte dále: