Proč dřevo v oblasti bytového designu dominuje?

Různých moderních materiálů, které můžeme použít v našem interiéru, je celá řada. Opomíjet však nesmíme ani klasiku v podobě dřeva, o které lze říci, že si stále zachovává vysokou oblibu. Proč? Na několik důvodů se dnes podíváme. A začneme prvním z nich, který souvisí s bohatým výběrem. Je to hlavně masivní nábytek, který dominuje, a najdeme ho v řadě interiérů. Výběr je v tomto směru skutečně obrovský a tak není problémem dokonale vybavit například:

  • Dětský pokoj
  • Obývací pokoj
  • Ložnici

Dřevo také skvěle vypadá

Druhým důvodem celkové obliby je rozhodně vzhled. I ten hraje v rozhodovacích procesech důležitou roli. Mnohdy můžeme říci, že každý kus nábytku je originálem. A to pro jinak stylizované letokruhy, které na něm jsou. Samozřejmostí je i volba různých odstínů, v závislosti na použité dřevině. Je jasné, že ty klasické můžeme použít třeba na PC stoly, zatímco ty exotické nebo tvrdé se hodí hlavně do obývacích pokojů, ze kterých musí unikátnost přímo zářit.

Kvalita nezklame

Mezi hlavní pozitiva se řadí velká pevnost, tvarová i barevná stálost, stejně jako odolnost vůči vlivům prostředí. S tím logicky souvisí hlavně životnost dřeva. Takový nábytek si hravě zachová všechny své pozitivní vlastnosti i několik desítek let po tom, co si ho koupíme. Je tedy skutečnou investicí do budoucna – pokud máme zájem o dokonalý byt. Navíc cena v porovnání s kvalitou rozhodně není nijak výrazně vysoká.

Údržba je snadná

Na co nezapomenout? To je údržba, která je taktéž jedním z pozitiv. Čištění je v podstatě velmi jednoduché, kdy postačí běžný navlhčený hadřík. I ošetření dřeva je otázkou pár minut, díky mnoha sprejům a dalším produktům, které jsou k tomuto určené. Ani v tomto směru tedy není důvod obávat se jakýchkoliv problémů, že nám dřevené prvky do interiéru přidělají práci, nebo starosti. Je tomu přesně naopak.

Čtěte dále: