Nůžkové párty stany 3×3/3×6 m a jejich konstrukce

V našem podnebném pásmu s velice proměnlivým a vrtkavým počasím patří nůžkové párty stany o rozměrech 3×3 a 3×6 metrů k těm nejdůležitějším společníkům každého zahrádkáře či organizátora akcí pod širým nebem. Neobejde se bez nich žádná garden party, narozeninová oslava ani grilování. Kladete si otázku, jak poznáte ty nejkvalitnější nůžkové stany za výhodnou cenu, které Vám budou sloužit mnoho let a nerozpadnou se po jednom použití?

Dodavatelé nůžkových párty stanů 3×3/3×6

Především se vyvarujte nákupu nůžkových párty stanů neznámého původu u pochybných prodejců třeba na tržištích. Kvalitního prodejce poznáte především podle toho, že disponuje širokánabídka nůžkových párty stanů, a to nejen velikostí 3×3 a 3×6, a je schopen Vám odborně poradit při jejich koupi, pyšní se mnoha kladnými recenzemi spokojených zákazníků a není u něj problém s případnou reklamací. Dodavatel nůžkových párty stanů 3×3/3×6 by Vám zkrátka měl dodat bezpečný nůžkový stan s veškerým potřebným doprovodným servisem.

Stabilní a bezpečné nůžkové párty stany 3×3/3×6

Nůžkový párty stan všech rozměrů je nejčastěji využíván, jak už jeho název napovídá, zejména při různých oslavách pod širým nebem. Má tedy za úkol především chránit Vaše hosty před proměnlivým počasím. Nezřídka jsou nůžkové párty stany 3×3/3×6 m používány také hoteliéry nebo majiteli restaurací jako chráněný vstup do jejich zařízení. Velmi oblíbené jsou nůžkové párty stany i jako veletržní či výstavní stánky.

Všechny tyto akce spojuje jeden společný jmenovatel: je jím návštěvník společenské události. A ten musí být chráněn nejen před deštěm a větrem, ale také před úrazem. Nůžkový párty stan proto musí vyhovovat přísným požadavkům na bezpečnost a musí být sestaven ze stabilní a robustní konstrukce.

Jak přišel nůžkový párty stan ke svému jménu?

Název „nůžkový párty stan“ je odvozen od speciální konstrukce tohoto typu stanů, která vypadá jako nůžky. Jedná se o jedinečné konstrukční řešení, díky kterému lze nůžkový párty stan rychle a snadno postavit, a poté stejně jednoduše složit. Tento proces zvládne skutečně každý. Konstrukce je obvykle tvořena ocelovými či hliníkovými trubkami, které zaručují výjimečnou stabilitu a dlouhou životnost.

Konstrukce nůžkových párty stanů 3×3/3×6

Konstrukce kvalitních nůžkových párty stanů jsou nejčastěji vyrobeny z ocelových či stříbrných eloxovaných hliníkových trubek o průměru přibližně 1,2 cm. Nohy bývají vysouvací a pro zajištění lepší stability je možné upevnit je k zemi kolíky a speciálními kotvícími lany, které významnou měrou přispívají ke stabilitě nůžkových párty stanů. Toto kotvení je důležité zejména tehdy, když používáte zahradní párty stan na větrném či nekrytém místě. Vždy se proto ujistěte, že je potřebný kotvící materiál součástí dodávky nůžkového párty stanu, a pokud ne, zakupte ho zvlášť.

party stany 3x3-3x6 nuzkove 3

Nůžkové párty stany obvykle mají možnost nastavení na několik výškově nastavitelných stupňů, a to tak, aby se Vaši hosté v párty stanu nemuseli tísnit. Většinu modelů nůžkových párty stanů lze díky bočním stěnám úplně uzavřít a zajistit v něm tak příjemné klima. V případě slunečného počasí naopak můžete bočnice odstranit, čímž vznikne příjemný zahradní altán chránící přítomné návštěvníky před prudkým sluncem, ale poskytující dostatek svěžího vánku.

Střecha a stěny pro nůžkové párty stany 3×3/3×6 bývají vyrobeny z voděodolného, avšak prodyšného polyesteru nebo polyamidu o gramáži 180-270/m². Číslo určující gramáž materiálu, z něhož je nůžkový párty stan vyroben, je tedy rovněž rozhodujícím faktorem, podle kterého byste se při výběru vhodného párty stanu měli řídit. Díky použití moderních materiálů na plášť nůžkového párty stanu lze dnes vyrábět tyto stany v nejrůznějších barevných kombinacích, ze kterých si snadno vyberete právě tu svoji oblíbenou, která dobře zapadne do Vaší zahrady.

Čtěte dále: