Bazén v zajímavém designu? Žádný problém

Na moderní a propracovaný design dnes hledíme primárně v našem interiéru. To ale neznamená, že bychom se nemohli zaměřit také na náš exteriér. Právě naopak. Pokud půjde o naši zahradu, je její přirozenou součástí bazén. Zapomeňte na řešení, které je označováno jako nadzemní. Nejenom, že nemusí splnit vaše kvalitativní vlastnosti. Platí i to, že rozhodně nevypadá nijak dobře. Dnes i levné bazény mohou být zapuštěné. A to díky jejich unikátní plastové konstrukci, kterou v podstatě jenom vsadíte do připravené jámy a upravíte okolí. Rázem máte hotovo.

Jak je to se současnými tvary?

Nyní již víme, jaký bazén zvolit, aby naši zahradu nehyzdil a skvěle do ní také zapadl. Nyní se podívejme i na to, jaké konkrétní tvary bychom měli zvolit. Základem je určitě klasika, jako jsou obdélníky, stejně jako ovály. Pokud hledáme luxusní zapuštěné bazény, není problémem vsadit i na atypické tvary. Jaké to mohou být? V podstatě lze říci, že není problémem kombinace jakýchkoliv velikosti a různých rozměrů. Hitem jsou třena řešení ve tvaru číslice 8, stejně jako řešení, která dnes využívají netradiční plochy vaší zahrady, kterou dokážou hravě kopírovat. V obou případech je třeba dodat, že podobná řešení na míru můžeme využít i ve chvíli, kdy budujeme bazén uvnitř našeho domu.

Zaměřte se také na okolí vašeho bazénu

Bazén máme usazený. Na co dále nezapomínat? Samozřejmě na jeho celkové okolí. Tedy na nutnost úpravy terénu a vysazení kvalitního trávníku. Dále nezapomínáme ale ani na kvalitní dlažbu, která bude přímou součástí. I ta celkově dokonalé provedení velmi dobře zvelebí. Co by dále mělo být naší prioritou, to je uschování všechny bazénových pomocníků. Řeč je třeba i o protiproudu, nebo o bazénové filtraci. Pokud kupujeme bazénové sety, lze využít i takzvaných boxů na příslušenství. Jedná se o řešení ukryté v zemi, kde je veškeré toto zařízení umístěno a odtud vykonává svůj úkol.

Čtěte dále: