Výrobky z palet jsou hitem. Hledáte nápady?

Pokud nějaký trend v oblasti bytového designu jasně vede, tak jsou to palety. Ty na první pohled totiž nevypadají jako běžný výrobek, ve kterém by se v interiérech počítalo. A přitom stačí pár úprav, jako je broušení, natření, či sestavení, a rázem je z něčeho tak obyčejného, jako je paleta, zajímavý kousek nábytku. Ten můžete využít třeba ve vašem obývacím pokoji. Stačí dvě palety na sebe, a stůl je hotov. Inovace v podobě horní desky, nebo spodních koleček může být dalším krokem k tomu, jak celý váš výtvor ještě o něco vylepšit a posunout kupředu.

Nápady na výrobky z palet patří do každé místnosti

Stejně tak ale palety využijete třeba ve vaší ložnici. Základním článkem je zde postel. V tomto ohledu stačí 4 kusy sestavit k sobě, a postel je hotova. Máte raději vyšší koncept? Poté přidejte další patro, nebo i dvě patra palet, a vysoká a pevná postel je hotová. A sami uvidíte, jak dokonale se do vaší ložnice hodí, a přitom nestála více, než několik set korun.

Výrobky z palet jsou velmi snadné na výrobu

Zpět ale do vašeho obývacího pokoje. Zde není problém vyrobit z palety třeba křeslo, nebo i stylovou pohovku. Opět vám k tomu poslouží pouze základní tvar. Stačí položit pár palet na sebe, přidat boky, opěradlo, a je hotovo. Podobné sezení jistě přijde vhod třeba na zahradu, kde je dokonalou alternativou proti plastovým kusům nábytku. A navíc vydrží mnohem déle, a s nádechem zahrady bude jistě mnohem lépe korespondovat.

Nebojte se experimentů. Výrobky z dřevěných palet k tomu přímo svádějí

Samozřejmě nemusíte vždy zůstávat u běžných a zažitých koncepcí. Vyrobte si postel s mohutným čelem, či odkládacím prostorem. Stejně tak zhotovte třeba úložný prostor do pokoje vašeho potomka. Různými úpravami ale může paleta posloužit i jako prostor na zeď, pro zavěšení různých suvenýrů, ale třeba i pro umístění květin. To vše z ní lze snadno vyrobit.

Čtěte dále: