Jaká ploty a oplocení zvolit ke svému domu?

Stejně, jako je samozřejmostí každého domu pozemek, je samozřejmostí daného pozemku i jeho oplocení. A to hned ze dvou hlavních důvodů, a těmi jsou soukromí a bezpečnost. V souvislosti s tím také existují různé alternativy plotů, které se liší svou velikostí, výškou, způsobem použití, a hlavně materiálem. Pokud bychom měli zmínit ty nejvyužívanější materiály současné doby, potom se jedná o plast, dřevo a beton.

Plast – moderní materiál s minimální údržbou

Pokud si tedy konkrétně představíme první jmenovanou variantu, a to plast, potom se jedná o nejsnadnější materiál na údržbu. Je barevně stálý, odolný povětrnostním podmínkám, a rozhodně potěší i svým vzhledem a cenou. Nejvyužívanější variantou jsou poté různé dřevěné imitace, kdy plastový plot imituje dřevěné laťky. To vše jsou důvody, proč mají dnes plastové ploty na trhu poměrně velké zastoupení.

Vsaďte na tradici kvalitního dřeva

Samozřejmě ne každý touží po tomto materiálu, a raději zvolí ten tradiční. Na mysli máme dřevěné ploty, které rozhodně také dokážou zaujmout svou životností. Kromě běžného čištění je ale nutná i výraznější údržba, a to ve formě natírání, a to jak běžnou, tak i impregnační vrstvou. Ta však dokáže celkové vlastnosti této varianty výrazně zlepšit.

Pro dosažení maximálního soukromí a bezpečnosti vsaďte na beton

Obě zmíněné varianty, tedy plast a dřevo jsou především okrasné možnosti. Na design se však může zaměřit i beton, který ale nadchne svou pevností, odolností a často i variantami. Lze tak volit betonové ploty, které neprostupně ohraničí váš pozemek, ale stejně tak lze volit kombinaci sloupků a kovových prvků.

Jaký vzhled? Pomohou ploty a oplocení fotogalerie

A pokud máte jasno v materiálu, a hledáte inspiraci, jaký design vlastně zvolit, rozhodně si prohlédněte fotografie již hotových realizací. I v oblasti plotů už je kladen důraz i na to, aby nebyly jenom funkční, ale aby dokázaly korespondovat s architekturou celého objektu, ale i zahrady.

Čtěte dále: