Pergoly rozšiřují váš obytný prostor domova do exteriéru

Ve volném čase každý rád stráví chvilku na své zahradě či terase při šálku dobré kávy, četbou dobré knihy či s přáteli. Často nám ale nepřeje počasí a musíme se přesunout do interiéru i když bychom nemuseli, pokud bychom měli pergolu.

Pergola je exteriérový prvek, který je běžně popisován jako samonosná dřevěná konstrukce se střechou z polykarbonátu, asfaltových či plastových šindelů nebo klasických tašek.

Každý si jistě představí statický prvek s otevřenými stranami. Další bežně známá varianta je instalace ke zdi domu s využitím dvou nosných sloupů. Zde jistě končí představa o pergole pro mnoho z nás.

V dnešním článku vám, ale chceme představit moderní řešení prostřednictvím hliníkových pergol, které posouvá venkovní aktivity na novou úroveň a hlavně vám pomůže získat maximum z vašich chvil odpočinku.

pergola_b200_rodinna_vila_praha_15

Začněme u střechy. Střecha u běžných pergol je statická a neumožňuje se přizpůsobit aktuálnímu stavu počasí. I pergola může v horkých dnech zadržovat nepříjemné teplo, které přirozeně stoupá vzhůru a statická střecha ho zadržuje a nepustí ven (zabraňuje přirozenému větrání).

Moderní řešení v této oblasti poskytuje lamelová hliníková střecha. Střecha pergoly je složena z lamel, které jsou náklapěny až v rozsahu 160 stupňů. Ovládání je standardně elektrické s dálkovým ovládáním. Tato dynamická střecha vám umožní lehce větrat, propustit do pergoly jen tolik světla, kolik aktuálně potřebujete a navíc otevírání a zavírání může být řízeno čidly či meteostanicí v závislosti na stavu počasí.

lamely-stropu-pergoly-naklapeni

Dále se můžeme přesunout k výplní boků pergoly. Každý kdo si postaví u domu klasickou otevřenou pergolu po čase zjistí, že na něj fouká z určité strany a posezení se začne stávat nepříjemné.

Pergoly

Začne tedy řešit instalaci různých plůtků (porostlých rostlinami). Řešení je ale dvousečné, sice si pomůže s větrem, ale co chvíle kdy nefouká a pergola by mohla být otevřená?

Tyto případy dokáže opět vyřešit moderní hliníková pergola. Díky důmyslné kosntrukci, jsou v nosných sloupcích a profilu střechy integrovány látkové rolety se screenovou látkou.

Když tedy potřebujete, dáte pokyn ovladačem k zatažení boku pergoly a získáte možnost ochrany před nepříjemným větrem či deštěm, díky unikátním vlastnostem látky jste chráněni před pohledy kolemjdoucích a přesto stále neztrácíte pohled do vaší zahrady, screenová látka efektivně odráží dopadající UV záření a tím v pergole udrží příjemné klima v horkých dnech a pokud zavřete všechny boky pergoly, tak jste efektivně chráněni také před deštěm.

pergola_b200_rodinny_dum_svitavy_13

Jak sami vidíte, tak jde o moderní řešení, které vám poskytne dynamicky se přizpůsobovat danné situaci počasí a maximálně vám zpříjemnit váš pobyt venku. Klasická statická pergola nic ztoho nenabízí.

Moderní systémy hliníkových pergol umí nabídnout ještě více. K pergole lze získat celou řadu integrovaného led osvětlení, audiosystémů, infravytápění. Pergola může být lakována dle vzorníku barev ral, boční pole pergoly nemusí být jen ze screenových rolet ale také ze skleněných posuvných stěn, dřevěných posuvných okenic.

  pergola_b200_rodinny_dum_svitavy_10

Pokud vás řešení pergol moderním způsobem zaujalo, tak se zkuste podívat na webové stránky odborníka na pergoly značku diamond design kde se dozvíze mnoho dalších informací. Můžete si také prohlédnout reálné realizace jejich zákazníků a případně si domluvit schůzku na jednom z kamenných showroomů po celé ČR, kde se o vás postará profesionální vyškolený tým a vše vám vysvětlí na reálných vzorcích.

pergola_b200_rodinna_vila_praha_03

Čtěte dále: