Nábytek nemusí být vždy nový – trend nábytku z palet

Při cestě k moderně a zajímavě vypadajícímu interiéru, ale i naší zahradě, často hledáme pouze nové možnosti a realizace nábytkových sestav. Přitom cesta k zajímavému nábytku může vést i jiným směrem. Hitem je totiž i nábytek z euro palet. Rozhodně neplatí, že by měl být pouze doménou skromných a obyčejných interiérů. Právě naopak. Různé nápady a inspirace totiž dokážou i z obyčejného kusu dřeva vytvořit skutečný hit.

Moderní paletový nábytek? Rozhodně nezapomeňte na opracování

Chcete-li palety sladit s vaším moderním interiérem, rozhodně je třeba je výrazně opracovat. V tomto ohledu pomůže nejenom broušení, ale třeba i zajímavý nátěr. Rázem tak zjistíte, že dřevěný nábytek nemusí nutně být z nábytkářských domů, aby vypadal dokonale.

nabytekzpalet4

Nábytek z palet může mít celou řadu podob

Jelikož je tento směr stále něčím novým, jsou pro mnohé palety stále ještě nevzhledné kusy dřeva. Přitom díky svému tvaru doslova vybízejí k tvorbě pohovky, křesla, nebo také praktického stolu. Místo ale mohou nalézt i ve vaší ložnici. Stačí několik dřevěných palet, a rázem máte pohodlnou, a dokonale pevnou postel z palet. A doslova za pár korun.

Chcete inspiraci? Mrkněte na nábytek z palet fotogalerie

Samozřejmě nic z toho by nešlo bez inspirace, nebo i návodu k tomu, jak vyrobit právě to, co chceme. V poslední době nejsou výjimkou ani truhláři, kteří palety využívají jako základní surovinu, a na daný nábytek přímo směřují svou nabídku. Rázem tak mohou odpadnout i starosti s tím, jak udělat konkrétní realizaci svépomocí.

nabytekzpalet1

nabytekzpalet6

Vyzkoušejte vaši zručnost. Nábytek z palet návody jak na to pomohou

Přesto však můžete jít i cestou vlastní výroby. Doslova nejjednodušším prvkem může být konferenční stolek. Stačí palety důkladně zbrousit, umístit jich několik na sebe, a natřít nátěrem, který ladí s vaším interiérem. A rázem je hotovo. Podobné návrhy jsou rozhodně to nejjednodušší, co se dá zvládnout.

Nejenom interiér, ale i vaše zahrada. Zahradní nábytek z palet fotogalerie ukáže možnosti

Stejný materiál a prvek samozřejmě lze využít i na vaší zahradě. Nevíte-li jakým směrem se vydat, fotky vám pomohou. Rázem se z obyčejné palety stane skvělý nábytek na zahradu. A to nejenom ve formě již zmiňovaných stolů, ale stačí tři palety, a máte hotové pohodlné venkovní křeslo.

Výroba nábytku z palet je levná, ale originální

Jít dnes cestou originality sice může být finančně náročné, ale právě palety rozhodně nejsou tím příkladem. Naopak u nich je cesta směřována k celkové finanční efektivitě, a to ať už se jedná o nábytek na zahradu, nebo do vašeho obývacího pokoje, do ložnice, nebo třeba do pokoje vašich dětí.

Čtěte dále: