Znáte výhody, které mohou vašemu zdraví přinést infrasauny?

Pobyt v saunách je mnohými odborníky a lékaři poměrně hojně doporučován, jelikož má na naše tělo blahodárný vliv. Sauny však mohou být různé, a to od těch suchých, jako je takzvaný švédský typ, přes sauny finské nebo parní, až po takzvané infrasauny. A právě ty jsou pro své účinky a výhody jednou z nejdoporučovanějších možností. Navíc právě se začátkem podzimu doslova nastává jejich hlavní sezona, jelikož dokážou svým působením výrazně přispět k obranyschopnosti našeho organismu. A to je v době podzimních nemocí rozhodně velké plus.

Perfektně usmrtí bakterie a viry

Začneme-li tedy zmíněnou obranyschopností, je třeba říci, že vyšší teploty našeho těla dokážou dokonale usmrtit veškeré bakterie nebo viry, které se v něm mohou nacházet. Samozřejmostí je poté zmíněná stimulace imunitního systému, či celková detoxikace organismu. Je prokázáno, že pravidelné saunování má i pozitivní vliv na dlouhověkost, mentální zdraví či vitalitu.

Pro naši pokožku to nejlepší

Pobyt v infrasauně nepůsobí pozitivně pouze na vnitřní část našeho těla, ale i na jeho vnější obal, tedy kůži. Díky vyšší teplotě tak logicky zlepšuje prokrvení, což má pozitivní vliv i na její pevnost. Mimo to má daný proces léčivé účinky, a to s ohledem na:

  • Akné
  • Suché ekzémy
  • Ucpané póry
  • Lupénku
  • Kopřivku
  • Otevřené rány, odřeniny a škrábance

Ekonomický provoz je samozřejmostí

A co je posledním důvodem pro infrasaunu a její umístění i do vašeho domu? Rozhodně ekonomičnost. Například infrasauny Marimex jsou k použití připraveny již za 5 – 10 minut od svého spuštění, a při dodržování běžné doby saunování vyjde jeden takový cyklus na 10 – 15 Kč. Oproti saunám finským je tedy úspora více než poloviční, jelikož ty se jenom málokdy dostanou pod 30 Kč za jeden cyklus. Nehledě na výrazně delší dobu vytápění celého prostoru.

Čtěte dále: