Vybíráte nábytek? Vsaďte na masiv

Při výběru nábytku hraje samozřejmě vliv celá řada okolností. Tím prvním hlediskem je jistě to, v jaké oblasti designu bychom se měli pohybovat, aby daný nábytek perfektně ladil s dalšími prvky. Dále jistě nesmíme zapomenout na materiál, protože nábytek nemusí být levnou investicí, a tak samozřejmě chceme, aby vydrželo co nejlépe.

Nábytek z masivu je skvělou volbou

A ideálním řešením je v tomto případě nábytek z masivu, který má své místo v mnoha domácnostech. A je to dáno tím, že dokonale splňuje obě zmíněná hlediska – tedy požadavek na kvalitu, i požadavek na vzhled. A ač mnozí předpovídali, že dřevu jeho prestiž rozhodně nevydrží, opak je pravdou

Kvalitní skříně z masivu vyřeší váš prostor s nedostatkem úložných prostor

Nábytek - ložnice z masivu

Nábytek – ložnice z masivu

Dřevěné prvky nacházejí své místo v mnoha bytech a domech, a to nejenom starších, ale samozřejmě i těch moderních, kam dřevo díky své struktuře perfektně zapadne. Navíc se jedná o čistě přírodní materiál, který se vyznačuje stálým vzhledem, a vysokou pevností. Ideální a velmi vyhledávané jsou třeba skříně z masivu, které se perfektně hodí například do chodeb domů a bytů, nebo do ostatních pokojů, kde vytvářejí kvalitní a prostorné úložné prostory. A samozřejmě záleží na vás, zda zvolíte nádech moderní, nebo raději rustikální. Obě tyto možnosti může na první pohled obyčejné dřevo nabídnout.

Co do ložnice? Kvalitní komody z masivu

Samozřejmě dřevěný nábytek se hodí do jakékoliv místnosti. Ať už plánujete zvelebení vaší ložnice, nebo obývacího pokoje, určitě přijdou vhod oblíbené komody z masivu. A jaké že jsou ty další hlavní výhody daného materiálu? Především jeho zmíněná pevnost a s tím související životnost. Také díky letokruhům dřeva skutečná originalita, kdy na světě nenajdete dva identické kousky, a také minimální údržba, kdy stačí běžné otírání prachu, popřípadě použití přípravků, které jsou přímo na dřevo určeny. A nábytek vám bude sloužit desítky let.

Čtěte dále: