Pejsek v domě nebo v bytě? Jde to

Mnoho lidí touží po svém domácím mazlíčkovi. Ačkoliv dlouho bylo prosazováno, že pokud psa, tak jedině do boudy k rodinnému domu, situace se v posledních letech mění. A to hlavně díky bohatšímu výběru menších plemen, které tak jsou vhodná i do interiéru. Kromě správného vychování byste ale neměli zapomenout ani na další nezbytnosti, jako jsou třeba obojky pro psy. A ačkoliv pro někoho se může jednat o něco obyčejného, rozhodně to tak není. Mnoho páníčků totiž chce, aby to i jejich pejskovi slušelo, a tak je vhodné vybírat hned z několika zajímavých designových typů. Totéž samozřejmě platí, pokud vybíráte i postroje pro psy. Ani u nich už dávno neplatí, že by musely být nutně jednotvárné, obyčejné a nudné.

Podle čeho vybrat ten správný?

V první řadě je to zcela určitě materiál. Je jedno, zda vsadíte na kůži, či látku. Důležitá je celková měkkost, a to proto, aby obojek výrazně neškrtil a pejskovi neodíral oblast krku. U postrojů samozřejmě platí stejné pravidla.

Důležitým krokem při výběru ale může být i bezpečnost. V tomto ohledu totiž můžete používat vodítka pro psy, a mít svého miláčka stále u nohy. Dáte-li mu ale volnost, potom jistě chcete, aby byl vidět. V takovém případě mohou posloužit buď obojky reflexní, nebo unikátní světýlka, která se na obojek jednoduše připnou.

Obojek nesundávejte ani doma

Ačkoliv mnozí lidé navlékají svým psům obojky jenom ve chvíli, kdy s nimi jdou ven, určitě to není správnou cestou. Už jenom proto, že by na každém obojku měly být umístěny psí známky. Tedy přívěsky se jménem psa, a hlavně kontaktními údaji majitele. Kdo ve svém domě psa má, jistě potvrdí, že stačí otevřít dveře a pes může být za pár vteřin pryč. A bez svého obojku a následně známky by byl zcela ztracen, a s minimální šancí na nalezení.

U psa nezapomeňte ani na výchovu

A co jsme ještě nezmínili? Že v některých případech může obojek pomoci i k výchově psa. V tomto případě to jsou hlavně polostahovací obojky, které dokážou psa v případě potřeby mírně přibrzdit. To u temperamentnějších plemen jistě oceníte, a už jenom proto, že zvláště uvnitř vašeho domu bude pes klidnější, a riziko různého poškození třeba nábytku či vašich bot bude menší. A co je důležité dodat, to je fakt, že se použití obojku nemusíte bát, jelikož pejskovi nijak neublíží.

Čtěte dále: