Máte malý byt? Vyřešte problém s interiérovými dveřmi

Dokonalé rozmístění nábytku může být v malých bytech skutečné umění. A pokud se vám to již povede, můžete během pár chvíli narazit na problém, kdy nábytek brání pohodlnému otevírání dveří. Tedy pokud používáte běžné dveře, které se otevírají dovnitř místnosti. Nemusíte si však zoufat, jelikož řešení vám přinesou posuvné dveře na stěnu. Ty nejenom vypadají naprosto dokonale, ale k celkovému otevření potřebují minimum místa – tedy konkrétně pouze úzký pruh podél stěny, kam se vysouvají.

Posuvné dveře na stěnu se hodí nejenom do malých bytů

A právě toto řešení je sice využíváno hlavně v malých bytech, ale pořizují si ho ti, kteří problémy s místem nemají. Důvodem je totiž celkový vzhled, jaké mají nejenom dané posuvné dveře, ale i zárubně, ve kterých jsou umístěny. Díky tomu si nacházejí svou cestu především do moderních interiérů, kde svou celkovou koncepcí dokonale ladí s ostatními prvky. Samozřejmostí je možnost různých barevných kombinací, například i v kombinaci se skleněnými tabulemi. Zkrátka možností je opravdu široká škála.

Zárubně jsou nutností i u klasického provedení

A pokud o bytovém designu jako takovém mluvíme, stejně tak zajímavé mohou být i běžné dveře. A pokud tedy plánujete rekonstrukci či dokonce stavbu domu, a tradiční dveře jsou pro vás jasnou volbou, mějte na paměti, že moderní vnitřní dveře rozhodně mají z hlediska svého provedení co nabídnout. Tak zapomeňte na nevzhledné materiály a vsaďte na ty osvědčené.

Mějte své vnitřní dveře v dokonalém designu

Ideální kombinaci tvoří dřevo a již zmíněné sklo. Oba materiály mají své místo v moderních interiérech po mnoho let, a současné trendy naznačují, že by tomu tak mělo i v následujících letech zůstat. Zvláště v případě přírodního dřeva, které jenom těžko vyjde z módy. A u něho je samozřejmostí i dokonalá kvalita, životnost a také velká odolnost, kterou jak u běžných, tak i posuvných dveří jistě oceníte. Zvláště, pokud se po bytě pohybujete neustále.

Čtěte dále: