Bojíte se využít bytového architekta? Poradíme

Každý den se můžeme setkávat s návrhy interierů, které jsou designově dokonalé, ale často jsou studené a neosobní. Dobrý bytový architekt by měl tvořit návrh interiéru na míru každému klientovi s přihlédnutí na individualitu a zájmy daného klienta. Jedině tak může vziknout kvalitní design interierů.

Často se stává, že na návrhu interieru chce investor ušetři. Investor vloží nemalé prostředky na nákup různého nábytku a doplňků podle svého uvážení. Když je však veškeré vybavení rozmístěno v interieru, zjistí, že to spolu jednotlivé části nejdou dohromady a výsledek není dobrý. Proto je dobré oslovit architekta,který vše promyslí, a to do posledního detailu.Všímá si přitom nejen jednotlivých prvků vybavení, ale i drobných detailů, které zakomponuje do návrhu interieru a vše vyladí do harmonického celku.

Výsledné bydlení je potom příjemné, a to jak po stránce estetické tak i po stránce funkční. Vybavit interier pouze typově vyráběným nábytkem je často velmi obtížné. Zejména v podkrovních nebo velmi malých bytech se musí vybavení přizpůsobovat rozměrům bytu.Zde nastává prostor pro výrobu nábytku na zakázku (zejménavestavěných skříní, polic apod.) na míru u truhláře.

Součástí návrhu interieru jsou i podhledy s bodovými svítidly,další svítidla vytvářející atmosféru,doplňky,závěsy apod. Architekt tyto všechny materiály,barvy a doplňky zkombinuje do konkrétního stylu nebo kombinace stylů.Vše musí ladit dohromady i se solitery,které pak mohou být dominantní.Může to být tapeta,obraz, kusový koberec nebo sedací souprava. Teprve sladěním soliterů s navrženým celkem dostane Váš interier optimální výraz.

Čtěte dále: