Hledáte unikátní vzhled vašeho nábytku? Styl Provence vás oslní

Oblast Provence není známá pouze svým vynikajícím jídlem nebo vínem, ale také opravdu stylovým nábytkem, který dnes zažívá velký boom nejenom u nás, ale i všude ve světě. A stejně jako třeba kosmetika Compagnie de Provence, i tento nábytek vynikne svou kvalitou a jedinečností. Pojďme se podívat, čím je vlastně charakteristický.

Nábytek ve stylu Provence má nádech venkova

V první řadě má daný nábytek symbolizovat venkov, rustikální styl, a kombinaci kvalitního dřeva, malby, a špičkového řezbářského designu. Ten se naplno projeví u různých komod, skříní, ale i postelí a stolů. Navíc má každý kus takového nábytku i svůj příběh, jelikož v oblasti jižní Francie se dědil po několik generací – a zmíněná komoda je ideálním příkladem.

provence2

Hledáte style Provence? Nechte si ho vyrobit

V současné době však není nutné obcházet bazary s nábytkem a hledat ony zajímavé kousky, a to ať už se jedná o různé dekorace, nebo kompletní sestavy. Současní truhláři totiž umí tento venkovský vzhled dokonale napodobit, a to přesně danými postupy. Výsledkem je tedy kus nábytku, který plně symbolizuje Provence styl, ale ve skutečnosti není starý několik desítek let, ale jeho dřevo je zcela nové. Pokud však nejste odborníci, rozhodně to nepoznáte.

provence3

Inspirujte se! Styl Provence bydlení fotogalerie vás nadchnou

Jste-li milovníci právě retro stylu, a vintage není tou volbou, na který byste chtěli vsadit, věřte, že bydlení ve stylu Provence je právě pro vás to pravé. A co je tím největším hitem? Zcela určitě to jsou unikátní kuchyně, které dokážou symbolizovat onu francouzskou eleganci a dokonalost. A pokud přece jenom nejste natolik odvážní, zvolte pro začátek něco menšího. Dokonale se nabízejí třeba obrazy nebo hodiny. I jejich základem je dřevo, a to v unikátní podobě právě tohoto stylu, který slaví úspěchy i v mnoha moderních interiérech.

provence4